Elektros ir dujų asociacijos susijungė į Nacionalinę Lietuvos energetikos asociaciją

Iki šiol atskiruose elektros ir dujų sektoriuose veikusios Nacionalinė Lietuvos elektros ir Lietuvos dujų asociacijos susivienijo ir tapo Nacionaline Lietuvos energetikos asociacija (NLEA). Naujoji asociacija formuos bendrą energetikos sektoriaus poziciją, atstovaus savo narių  teisėtus interesus valstybinėse institucijose, visuomeninėse ir tarptautinėse organizacijose. Asociacija taip pat sieks, kad būtų vystomos ir gerinamos Lietuvos elektros energijos ir dujų tiekimo sąlygos šalies vartotojams, skatins ekonominę ir techninę energetikos ūkio pažangą.

Pirmajame NLEA narių susirinkime buvo išrinktas naujos asociacijos prezidentas, viceprezidentai ir taryba. Vienbalsiu sprendimu prezidentu tapo buvęs Nacionalinės Lietuvos elektros asociacijos prezidentas, „Lietuvos energija“, UAB, generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas dr. Dalius Misiūnas.

„Džiaugiuosi, kad energetikos sektoriaus įmones atstovaus viena stipri asociacija. Elektros ir dujų sektorių sujungimas padės efektyviau formuoti bendrą nuomonę, atsižvelgiant į platesnį energetikos sektoriaus kontekstą“, – sako Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos prezidentas D. Misiūnas.

Vienas iš artimiausių asociacijos darbų – birželio mėnesį vyksiantis Europos elektros energetikos asociacijos „Eurelectric“ metinis susitikimas. Tai – vienas svarbiausių Europos elektros sektoriaus renginių, kuriame žada dalyvauti apie 400 svarbiausių šio sektoriaus žmonių. „Tai, kad rengėjai šiais metais pasirinko Vilnių, didžiulis įvertinimas mums ir visai šaliai“, – pažymi D. Misiūnas.

Asociacijoje taip pat dirbs du viceprezidentai. Viceprezidentu išrinktas AB „Amber Grid“ generalinis direktorius Saulius Bilys asociacijoje atstovaus dujų sektoriui. Kitas viceprezidentas, AB „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas, bus atsakingas už elektros sektorių. Kas dvejus metus renkama NLEA taryba susideda iš 7 narių. Jie bus rotuojami tokiu principu: vienoje kadencijoje skiriami 4 elektros energijos ir 3 dujų sektoriaus bendrovių atstovai, kitoje – atvirkščiai.

Naujoji Nacionalinė Lietuvos energetikos asociacija vienija 12 narių. Didžioji dalis jų yra Lietuvos elektros ir dujų energetikos sektoriuose veikiančios bendrovės. Tai – vadinamieji tikrieji asociacijos nariai. Šiuo metu juos asociacijoje atstovauja „Lietuvos energija“, „Lietuvos energijos gamyba“, „Energijos skirstymo operatorius“, „Litgrid“, „Amber Grid“, „Technologijų ir inovacijų centras“, „Energijos tiekimas“ ir „SG dujos“. Prie asocijuotų narių yra priskiriamos su elektros ir dujų sektoriais susijusios įstaigos – „Lietuvos dujotiekio statyba“, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos energetikos institutas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.