Jaunieji pasaulio lietuviai aktyviai domėjosi ateities energetika

Š. m. liepos 12-15 d. Nacionalinės Lietuvos elektros asociacijos nariai (NLEA) - Lietuvos energija, AB, AB LESTO, LITGRID, AB ir UAB Technologijų ir inovacijų centras - dalyvavo pirmame nepriklausomos Lietuvos istorijoje Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime (PLJS), kurį organizavo Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga.

Jaunimui skirtame festivalyje asociacija pristatė savo narius ir veiklą karjeros mugėje, pravedė diskusiją apie ateities energetikos iššūkius, supažindino jaunimą su didžiausiu Lietuvos projektu - būsima Visagino atomine elektrine bei suteikė galimybę pasivažinėti elektromobiliu.

NLEA prezidentas Dalius Misiūnas vedė ir moderavo diskusiją apie 5 didžiausius Lietuvą laukiančius energetikos iššūkius per ateinančius 20 metų. Diskusijos dalyviai (Aušra Pažėraitė iš Lietuvos energetikos instituto, veiklos plėtros skyriaus vadovas Mantas Vaskela iš AB LESTO, išmaniojo tinklo projekto vadovas Vytautas Bitinas iš UAB Technologijų ir inovacijų centro, išorinių reikalų direktorius Sigitas Baltuška iš Visagino atominės elektrinės ir sistemos planavimo ir tyrimų skyriaus vadovas Vytautas Šiožinys iš LITGRID, AB) pasidalino savo įžvalgomis su jaunimu apie ateities energetikos projektus ir, ką daryti, kad Lietuva pasiektų energetinę nepriklausomybę.

Į diskusiją įsitraukęs jaunimas aktyviai diskutavo ir klausinėjo ekspertų apie išmanųjį tinklą, efektyvaus elektros vartojimo sprendimus, elektros gamintojų ir vartotojų įtaką klimato kaitai bei apie tinklų sinchronizaciją su Vakarų Europa, bazinę elektros generaciją užtikrinsiančią būsimą Visagino atominę elektrinę.

PLJS renginyje surengtoje karjeros mugėje savo veiklą pristatė stambios Lietuvos ir tarptautinio kapitalo įmonės. Karjeros mugės dalyvės siekė ne tik pritraukti tarptautinę patirtį turinčius ar Lietuvoje karjeros galimybių ieškančius jaunus žmones, bet ir įdomiai, jaunimui patrauklia forma, reprezentuoti įmones. Mugėje elektros energetikos veiklą pristatė ir asociacijos nariai.

Didelio jaunimo ir kviestinių svečių dėmesio sulaukė ir asociacijos pristatytas elektromobilis. Galimybę pasivažinėti elektromobiliu buvo galima laimėti per Karjeros mugę teisingai išsprendus kryžiažodį. O daugiau apie Visagino atominės elektrinės projektą jaunimas iš viso pasaulio galėjo sužinoti PLJS veikusioje infopalapinėje.

Apie Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas vyko šių metų liepos 12-15 dienomis Prienų rajone, Visuomenės harmonizavimo parke. Tai buvo pirmas Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas - tai jaunimui skirtas festivalis, aprėpiantis mokslą, verslą, politiką ir kultūrą. Keturias dienas Visuomenės harmonizavimo parke buvo įkurtos kelios dešimtys erdvių, kuriose įvyko per šimtą įvairių susitikimų ir diskusijų. Festivalyje sudalyvavo apie 3000 jaunų žmonių iš Lietuvos ir viso pasaulio.

Renginį globojo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Apie Nacionalinę Lietuvos elektros asociaciją

Nacionalinė Lietuvos elektros asociacija (NLEA) formuoja bendrą Lietuvos elektros energetikos sektoriaus poziciją ir atstovauja narių interesus nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. Viena iš svarbiausių asociacijos funkcijų - užtikrinti tinkamą Lietuvos elektros energetikos sektoriaus atstovavimą Europos elektros energetikos asociacijoje EURELECTRIC. NLEA buvo įsteigta 2011 m. birželio 3 dieną. Asociacijos steigėjos - Lietuvos elektros energetikos sektoriaus įmonės: Lietuvos energija, AB, AB LESTO, LITGRID, AB ir UAB Technologijų ir inovacijų centras