Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje – nemokamų „Energetikų dienos“ renginių programa

Balandžio 17-oji laikoma elektros eros Lietuvoje pradžia. Šią dieną, kai 1892 metais kunigaikščio Bogdano Oginskio dvare Rietave pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje elektrinė, šalies energetikai mini profesinę dieną ir kviečia visuomenę švęsti kartu. Šūkiu „Energetika gyvai!" pažymėtos šventės kulminacija - šį penktadienį ir šeštadienį sostinės Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius) vyksiantys renginiai. Vilniečiams ir miesto svečiams siūlomų nuotaikingų pažintinių renginių spektras - nuo paskaitų moksleiviams, ekskursijų po muziejų iki elektromobilių parodos ir čia pat atliekamų netikėtų eksperimentų.

„Nuo pirmosios elektrinės atsiradimo Lietuvoje - jau daugiau nei 120 metų, bet energetika šiandien „gyvesnė" nei bet kada anksčiau. Kviečiame moksleivius, studentus, šeimas su vaikais ir visus vilniečius apsilankyti muziejuje ir tuo įsitikinti - daugiau sužinoti apie Lietuvos energetikos aktualijas, kartu prognozuoti jos ateitį ir tiesiog smagiai bei naudingai praleisti laisvalaikį", - sakė šventę organizuojančios Nacionalinės Lietuvos elektros asociacijos prezidentas Dalius Misiūnas.

Penktadienį - paskaitos ir ekskursijos moksleiviams bei energiją grąžinsiantis džiazas visiems, pavargusiems po darbo savaitės

Penktadienį sostinės mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai bei studentai kviečiami iš pirmųjų lūpų išgirsti viską apie tai, kokia šiandien yra ir kokia rytoj bus Lietuvos energetika. Įdomiai ir suprantamai apie tai, ką energetikai veikia kiekvieną dieną pasakos, strateginius energetikos projektus pristatys ir sudominti energetiko specialybe stengsis pats energetikos ministras Jaroslav Neverovič ir pagrindinių Lietuvos energetikos įmonių vadovai. Pertraukų tarp paskaitų metu moksleivius linksmins ir konkursų laimėtojams prizus dalins populiarusis renginių vedėjas Žygis Stakėnas. Po paskaitų mokiniai galės dalyvauti nemokamose Energetikos ir technikos muziejaus ekskursijose.

Po darbo savaitės išsekusią energiją penktadienio vakarą grąžins „BSM trio" nariai: džiazo smuikininkas Vytautas Mikeliūnas, violončelininkas Mindaugas Bačkus ir akordeonininkas Raimondas Sviackevičius. 19 val. į nemokamą koncertą Energetikos ir technikos muziejuje kviečiantys muzikantai tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų yra gerai žinomi kaip solistai ar įvairių kitų ansamblių nariai. Penktadienio koncertas - paskutinis iš trijų „Muzikos energijos" ciklo koncertų.

Šeimų šeštadienį - nemokamos ekskursijos, studentų eksperimentai ir elektromobiliai

Šeštadienį Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje laukiami visi norintys smagiai ir naudingai praleisti keletą savaitgalio valandų. Muziejaus darbuotojai pakvies į į nemokamas ekskursijas, kurių metu bus galima išsamiai susipažinti su Lietuvos energetikos ir technikos istorija ir pasiekimais, apžiūrėti įspūdingą muziejaus ekspoziciją.

Įspūdingų vaizdų parodys ir KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto studentų atstovybės ENDI bei KTU Studentų mokslinės draugijos atstovai, muziejuje nuo 12 val. įkursiantys tikrų tikriausią eksperimentinę laboratoriją. Jaunieji energetikai gamins debesis, pradurs balionus jų nesusprogdindami ir paneigs ne vieną mokykloje girdėtą faktą.

Muziejaus kieme šeštadienį vyks elektra varomo transporto paroda - žiūrovai galės apžiūrėti elektromobilius, elektra varomus motociklus ir dviračius.

„Energetikų dienos" programą šiemet dovanoja Nacionalinė Lietuvos elektros asociacija kartu su partneriais (AB LESTO, Lietuvos energija, AB, AB Litgrid, UAB Technologijų ir inovacijų centras, UAB „Visagino atominė elektrinė", AB „Klaipėdos nafta") bei Kauno technologijos universiteto Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto studentų atstovybe ENDI.