NLEA skatins naujosios energetikos ir inovacijų plėtrą Lietuvoje

Pasaulyje ir Lietuvoje didžiosioms bendrovėms vis daugiau dėmesio skiriant naujosioms technologijoms ir ruošiant savo inovacijų strategijas, Nacionalinė Lietuvos energetikos asociacija priėmė sprendimą steigti Inovacijų komitetą. Komitetas skatins atsinaujinančios energijos gamybos ir integracijos į energetikos sistemą, energijos kaupiklių, išmaniųjų tinklų ir kitų naujųjų energetikos technologijų plėtrą Lietuvoje.

Komiteto pirmininku paskirtas „Lietuvos energijos“ Inovacijų vystymo departamento vadovas Vytautas Kieras.

„Tradicinė energetika keičiasi atverdama kelią žaliajai energetikai ir naujosioms technologijoms. Privalome inicijuoti šiuos pokyčius formuodami lanksčią ir inovatyvią energetikos ekosistemą, kuri tarnautų šalies gyventojams ir verslui“, - sako NLEA prezidentas Rolandas Zukas.

„Lietuvą norime matyti kaip energetikos inovacijų lyderę regione. Tai įmanoma padaryti tik jeigu būsime lankstūs, dinamiški ir atviri. Įsteigtas Inovacijų komitetas siunčia aiškią žinią, kad visas energetikos sektorius yra kaip niekad atviras pokyčiams ir bendradarbiavimui“, - teigia Inovacijų komiteto pirmininkas Vytautas Kieras.

NLEA inovacijų komitetas atsižvelgia į šiemet priimtą Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją, kurioje didelis dėmesys skiriamas energetikos pokyčiams, inovacijoms ir naujosioms technologijoms, taip pat į tai, kad inovacijos yra viena kertinių Energetikos ir Ūkio ministerijų krypčių. Komitetas sieks šalyje didinti gaminančių vartotojų skaičių, gerinti elektros tinklų balansavimą, skatinant vartotojus keisti savo energijos vartojimo įpročius, užsiims inovacijų skatinimu kitose energetikos srityse.

Inovacijų komitete dirbs ne mažiau nei penki asmenys, kuriuos deleguos asociacijos nariai. Planuojama, kad komitete dirbs „Lietuvos energijos“, EPSO-G, „Litgrid“, „Energijos skirstymo operatoriaus“ ir kitų įmonių atstovai.