Vilniuje vieši per 400 svarbiausių Europos energetikos sektoriaus žmonių: vyksta EURELECTRIC konferencija

Šiuo metu (birželio 6-7 d.) vyksta vienas svarbiausių Europos elektros sektoriaus renginių – 41-asis Europos elektros energetikos asociacijos „Eurelectric" metinis susitikimas​. Lietuva čia pristatys savo patirtį energetikoje ir strateginius projektus. ​

​„Eurelectric" sprendimas susitikimą organizuoti Vilniuje – didžiulis Lietuvos laimėjimas, nes tokio lygio ir apimties energetikos konferencija Baltijos šalyse vyksta pirmą kartą. Dėl jo organizavimo Nacionalinė Lietuvos elektros asociacija (NLEA) derėjosi keletą metų. ​„Lietuva Europai yra įdomi tuo, kad ji kartu su Latvija ir Estija diegia integruotą elektros rinkos modelį", – sakė Nacionalinės Lietuvos elektros asociacijos prezidentas, „Lietuvos energijos" generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.

Rengins vysta birželio 6-7 dienomis. Į jį atvyko apie 400 svarbiausių Europos energetikos sektoriaus žmonių. Tai didžiausių energetikos įmonių vadovai, EK atstovai, šia tema rašantys Lietuvos ir užsienio žurnalistai ir kt.

„Eurelectric" asociacija veikia nuo 1999 metų gruodžio. Ji atstovauja elektros energetikos bendrovių interesus Europoje. Asociacija siekia prisidėti prie elektros energijos industrijos plėtros ir konkurencingumo didinimo, skatinti elektros energijos vaidmenį visuomenės pažangai.

2015 m. „Eurelectric" konferencija vyko Berlyne. Tarp kalbėjusių iš Lietuvos buvo vienintelis atstovas NLEA prezidentas D. Misiūnas. Jis su dar trimis vadovais – Austrijos elektros kompanijos „Verbund" generaliniu direktoriumi Wolfgangu Anzengruberiu, švedų „Vattenfall" prezidentu Magnusu Hallu ir Austrijos agentūros „E-Control" vadovu Walteriu Boltzu, dalyvavo baigiamojoje konferencijos diskusijoje apie elektros energijos sektoriaus ateitį.