Žurnalistas Rytas Staselis dirbs Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos ekspertu

Didžiausias šalies energetikos įmones vienijančioje Nacionalinėje Lietuvos energetikos asociacijoje (toliau – NLEA) dirbti pradeda energetikos sektoriaus temų profesionalas Rytas Staselis. Ilgametę žurnalisto ir redaktoriaus darbo patirtį turintis R. Staselis nuo šiol NLEA vardu dalinsis ekspertinėmis įžvalgomis ir komentarais aktualiausiomis energetikos sektoriaus temomis iš Lietuvos bei užsienio.

Naujasis NLEA ekspertas analizuos Lietuvos ir tarptautines energetikos sektoriaus naujienas, NLEA narių vykdomus projektus, prisidės rengiant elektros ir dujų rinkos apžvalgas, teiks komentarus žiniasklaidą dominančiais su energetika susijusiais klausimais.

„Energetika yra ant transformacijos slenksčio. Dekarbonizacija, atsinaujinančių išteklių plėtra, paskirstytoji gamyba, išmanumas, rinkos liberalizavimas ir daugelis kitų energetikos sektoriuje vykstančių procesų ne tik atneša daugybę įdomių galimybių, bet ir kelia iššūkių. Tikimės, kad prie NLEA prisijungęs vienas profesionaliausių energetikos ekspertų padės šias temas dar paprasčiau ir aiškiau pristatyti visiems rinkos dalyviams bei vartotojams, kad į naują energetikos amžių visi žengtume su reikiamu žinių bagažu“, – sako NLEA tarybos pirmininkas ir prezidentas Rolandas Zukas.

„Energetikos temomis aktyviai domiuosi jau daugelį metų. Darbas NLEA padės sukauptas žinias dar geriau įprasminti, papildyti ir suteiks daugiau galimybių jomis plačiau dalintis“, – sako NLEA ekspertas R. Staselis.

Lietuvoje veikiančias elektros gamybos, perdavimo, skirstymo ir tiekimo įmones bei jų dukterines bendroves vienijanti NLEA siekia, kad jos skelbiama kokybiška informacija pasiektų kuo didesnį energetikos specialistų ir vartotojų ratą.

Apie NLEA:

NLEA vienija 12 narių. Didžioji dalis jų yra Lietuvos elektros ir dujų energetikos sektoriuose veikiančios bendrovės. Tai – vadinamieji tikrieji asociacijos nariai: UAB „EPSO-G“, „Lietuvos energija“, UAB, AB „Energijos skirstymo operatorius“, „Lietuvos energijos gamyba“, AB, LITGRID AB, UAB „Energijos tiekimas“, AB „Amber Grid“, UAB „Technologijų ir inovacijų centras“. Prie asocijuotų narių yra priskiriami Lietuvos energetikos institutas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

NLEA tikslas – formuoti bendrą energetikos sektoriaus poziciją, atstovauti savo narių interesus valstybinėse institucijose, visuomeninėse ir tarptautinėse organizacijose.

NLEA siekia, kad būtų vystomos ir gerinamos Lietuvos elektros energijos ir dujų tiekimo sąlygos šalies vartotojams, skatinama ekonominė ir techninė energetikos ūkio pažanga.